Kvetový (repkový) med

7.00 

Nie je na sklade

Pridaj do zoznamu želaní
Pridaj do zoznamu želaní
Compare
Kategórií:

Popis

Kvetový med je med, ktorý pochádza z kvetov ovocných stromov a lúčnych kvetov.
– má sladkú chuť a veľmi jemnú textúru
– je najviac využívaným medom  na Slovensku
– môže mať rôznu farbu, od svetložltej až po tmavohnedú
 kryštalizuje rýchlejšie ako ostatné druhy medov
– je bohatý na pestrosť vitamínov a minerálov, kde celkovo obsahuje vysoké percento výživných a hodnotných látok
– patrí medzi cenovo dostupné medy
– oproti lesnému medu má jemnejšiu arómu
 je najviac rozšíreným druhom medu
– veľmi rýchlo dodáva energiu organizmu

Zaujímavosti

Kvetový med je prírodný koncentrát nektáru z kvetín a rastlín, v prevažnej väčšine z liečivých rastlín. Je ľahko stráviteľný vďaka vyššiemu obsahu jednoduchých cukrov – glukózy a fruktózy.

Obsahuje peľové zrná rôznych rastlín, ktoré obohacujú med o významné prírodné látky s povzbudzujúcimi účinkami, éterické oleje, aromatické látky a pod. Obsahuje až 0,5 % rastlinných bielkovín a takmer žiadny podiel tuku. Z minerálnych látok obsahuje napr. draslík, vápnik a horčík. 

Príjmom železa a mangánu z medu je možné pokryť významnú časť odporúčanej dennej dávky týchto stopových prvkov. Kvetový med je veľmi cenným produktom v prírodnom lekárstve.  V našich podmienkach sa ho produkuje najviac cca 70%.

Využitie

Je to hlavný zdroj výživy svalového tkaniva .Vďaka obsahu jednoduchých cukrov (glukózy, fruktózy), sa kvetový med využíva pri okamžitom dodaní energie. A preto sa hodí najmä na rýchle posilnenie ťažko pracujúceho človeka, športovcov a pod. Zloženie tohto medu môže byť rôzne. Používa sa ako prírodné sladidlo do čajov, pri varení a pečení, ale môže byť konzumovaný aj samostatne. Výborne sa hodí v kombinácií s arašidovým maslom. Pravidelná konzumácia kvetového medu zlepší celkovú fyzickú kondíciu. 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 12 kg
Rozmery 12 × 11 × 11 cm